Z roku na rok w Polsce organizuje się coraz więcej otwartych imprez sportowo-rekreacyjnych, które rozwijają określone dyscypliny sportu, a także kreują aktywny, sportowy styl życia. Biegacze, kolarze, triathloniści, miłośnicy nart biegowych czy łyżworolek zachęcani są nie tylko do treningu, ale i do częstych startów.

Rozwijająca się sieć imprez sprzyja budowaniu branży turystycznej. Amatorzy sportowej rywalizacji szukają nowych wrażeń, ciekawych miejsc, gdzie można powalczyć z samym sobą, z trasą czy trudnymi warunkami klimatycznymi. Coraz częściej poza sportowymi celami zaczynają nabierać znaczenia aspekty krajoznawcze. Imprezy mogą być dobrym pretekstem do rozwoju turystyki, pobudzania ciekawości świata i kształtowania nawyków związanych ze zwiedzaniem.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 8  Strona 9  Strona 10  Strona 11

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu słyszał sformułowanie „ćwiczenie czyni mistrza”. Myślę, że nie ma wątpliwości co do prawdziwości tego powiedzenia, ponieważ im więcej razy coś powtarzamy, tym większej biegłości nabywamy w danej aktywności. Dążenie do mistrzostwa, do perfekcji jest istotą sportu. Jestem lepsza/y od siebie z wczoraj, jutro będę silniejsza/y od siebie z dzisiaj. Czy jednak dążenie do idealnego wykonania ma jakieś ciemne strony?

Rozmowa z Aleksandrą Saczuk, koordynatorką programu WF z Klasą Centrum Edukacji Obywatelskiej.