Wśród trenerów fitness coraz większe zainteresowanie wzbudza nowa forma wysiłku fizycznego, jakim jest aeroboxing – połączenie aerobiku z elementami sztuk walki. Inspirację stanowią tutaj karate, boks i kickboxing. Jest to niezwykle intensywny wysiłek, w trakcie którego możemy wyrzeźbić ciało, dotlenić umysł i co najważniejsze – odreagować stres. Polecamy tę opcję wszystkim, którzy w rytmie muzyki chcą poboksować się z własnymi słabościami, rzeźbiąc nie tylko ciało, ale i ducha.

Jak prowadzone są zajęcia?

Aeroboxing to trening zarówno siłowy, jak i aerobowy, który równomiernie angażuje pracę wszystkich mięśni ciała. Poprawia metabolizm, kondycję, muskulaturę, krążenie krwi oraz ogólne dotlenienie organizmu. Na zajęciach ćwiczymy boso albo w butach. Ważne jest, aby było wygodnie. Zajęcia trwają z reguły ok. 40 minut. Zanim jednak zaczniemy odliczać czas ćwiczeń, najpierw

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 13  Strona 14

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Pewnego dnia sportowiec wychodzi na trening, który zaczyna mu sprawiać wyjątkową trudność. Standardowe ćwiczenia wydają się skomplikowane, technika zostaje zaburzona, brakuje siły i wytrzymałości. Przetrenowanie rozwija się stopniowo, dlatego powinniśmy wiedzieć, jak odróżnić je od zwykłego zmęczenia. Jeśli zmęczenie się nawarstwia, brakuje odpoczynku i regeneracji, organizm wcześniej czy później zaczyna się buntować. Jak tego uniknąć? W jaki sposób zdiagnozować przetrenowanie i zminimalizować jego skutki?

Kapary OLE! to wyborne gotowe przekąski, można je jeść jak oliwki.