Z Łukaszem Smolarowem, drugim trenerem Zagłębia Lubin o współpracy z psychologiem sportu rozmawia Aleksandra Zienowicz.

Obecnie współpracuje pan jako II trener z drużyną ekstraklasy, Zagłębiem Lubin. O co warto szczególnie dbać w pracy z zawodnikami?
Z pewnością w naszej pracy jesteśmy bardzo skrupulatni i dbamy o każdy szczegół. O dobrą atmosferę w pracy, ciągłą chęć doskonalenia się, a także o dobre relacje w drużynie, w dużym stopniu oparte na świadomości. Świadomości tego, co robimy, po co i do czego ma nas to doprowadzić.

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 19

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Z roku na rok w Polsce organizuje się coraz więcej otwartych imprez sportowo-rekreacyjnych, które rozwijają określone dyscypliny sportu, a także kreują aktywny, sportowy styl życia. Biegacze, kolarze, triathloniści, miłośnicy nart biegowych czy łyżworolek zachęcani są nie tylko do treningu, ale i do częstych startów.

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu słyszał sformułowanie „ćwiczenie czyni mistrza”. Myślę, że nie ma wątpliwości co do prawdziwości tego powiedzenia, ponieważ im więcej razy coś powtarzamy, tym większej biegłości nabywamy w danej aktywności. Dążenie do mistrzostwa, do perfekcji jest istotą sportu. Jestem lepsza/y od siebie z wczoraj, jutro będę silniejsza/y od siebie z dzisiaj. Czy jednak dążenie do idealnego wykonania ma jakieś ciemne strony?