Ze Steve’em Feinbergiem, trenerem Speedball Fitnessu – który od kilku lat ekspansywnie rozwija się w amerykańskich klubach, a także na terenie całej Europy, Kanady i Ameryki Południowej – rozmawia Marta Chalimoniuk.

Speedball Fitness to globalna marka zajęć prowadzonych w czołowym klubie fitness w Nowym Jorku. W Polsce obecnie jest w ofercie zaledwie kilku klubów, ale coraz więcej trenerów interesuje się zdobyciem kwalifikacji w tym zakresie i korzysta z kursów na instruktora Speedball Fitness. Jakie predyspozycje powinni mieć ci trenerzy?

Przede wszystkim powinny to być osoby ukierunkowane na rozwój zainteresowań związanych z jakością ruchu, pasjonujące się zagadnieniami kinematyki i rozwojem w tej dziedzinie, otwarte na naukę konkretnych sekwencji ruchowych. By być skutecznym edukatorem grupy czy indywidualnych klientów, istotne są też predyspozycje w dziedzinie komunikacji. Instruktorzy, którzy mają kompetencje i certyfikaty do prowadzenia grupowych zajęć fitness, są trenerami osobistymi i prowadzili zajęcia ukierunkowane na trening siłowy, powinni mieć łatwiej, a pozostali mogą nauczyć się wszystkiego od podstaw, do czego przygotowuje nasz system szkoleniowy. Wszyscy trenerzy czy instruktorzy Speedball Fitness na świecie muszą też obecnie uzyskać certyfikat CPR lub AED [resuscytacji krążeniowo-oddechowej lub korzystania z automatycznego defibrylatora].

Co jest najważniejsze w twojej koncepcji programu szkoleniowego dla trenerów? Na jakie obszary zwracasz szczególną uwagę?

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 54  Strona 55  Strona 56  Strona 57

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE