Rozmowa z trenerem Tomaszem Ścibiorkiem, założycielem Akademii Rozwoju Pasji i Talentów

Tomku, jesteś pomysłodawcą Akademii Rozwoju Pasji i Talentów. Co Cię skłoniło do takiej działalności?

Od najmłodszych lat sam trenowałem piłkę nożną w Widzewie Łódź, dochodząc do wieku piłki seniorskiej. Widziałem wiele dobrego w sensie szkolenia, wychowania jako zawodnik, ale nie ukrywam, że wiele rzeczy było do zmiany. Kiedy trenowałem jako młody chłopak, nikt nie edukował zawodników w tematyce odżywiania czy odpowiedniego przygotowania mentalnego. Nie mówiło się o tym, że sferę psychiki też trzeba poddać treningowi, pewne rzeczy robiło się po omacku. Dziś mamy dostęp do wiedzy na ten temat, można więc nieco zaproponować młodym zawodnikom. Postanowiłem zatem, bazując na swoim doświadczeniu i zdobytej wiedzy trenerskiej, stworzyć ARPiT i rozwijać w dzieciach futbolową pasję.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 48  Strona 49

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Wielu z nas nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że ma zakwaszony organizm. Uciążliwe objawy można jednak łatwo wykryć i ...szybko się ich pozbyć. Temat szczególnie ważny dla sportowców i osób aktywnych zawodowo!

Lekcje wychowania fizycznego kojarzą się z ruchem, zabawą, śmiechem, sprawnością, zmęczeniem, wysiłkiem, radością – to widać na zewnątrz – ale to przecież nie wszystko. Aktywność fizyczna w dobrze zorganizowanej lekcji nie tylko służy rozwojowi potencjału sprawności i wydolności fizycznej, nie tylko rozwija zdrowie, ale jest też znaczącym narzędziem kształtującym ważne cechy osobowości i umiejętności życiowe wpływające na wyższą jakość życia.