Wielu z nas nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że ma zakwaszony organizm. Uciążliwe objawy można jednak łatwo wykryć i ...szybko się ich pozbyć. Temat szczególnie ważny dla sportowców i osób aktywnych zawodowo!

Co to jest zakwaszenie organizmu?

Zakwaszenie organizmu to zachwianie kwasowo-zasadowej gospodarki organizmu. Jest ona kluczowa do utrzymania prawidłowego funkcjonowania oraz dobrego samopoczucia. Jest to szereg procesów zachodzących w naszym organizmie i stale na niego wpływających. Zakwaszenie organizmu jest głównie spowodowane przez złą dietę, chroniczny stres czy nawet brak snu lub zbyt niskie spożycie wody w ciągu dnia. Może także powodować szereg złych reakcji organizmu, doprowadzić do infekcji czy nawet narazić nas na ataki pasożytów czy grzybów. Zakwaszenie często jest mylone z chorobą. Szacunkowo, ponad 80% ludzkości ma problem z zakwaszeniem organizmu i nie może sobie z nim poradzić. Tymczasem, zamiast łykać garści tabletek i szukać chorób, warto bliżej przyjrzeć się temu, co spożywamy.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 15  Strona 16  Strona 17

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Większość osób utożsamia regenerację powysiłkową z czasem następującym po treningu. W trakcie wysiłku powstają bowiem uszkodzenia w mięśniach, które układ odpornościowy musi potem naprawić. Trzeba jednak pamiętać, że ważne jest również to, co robimy przed treningiem oraz także to, co w trakcie treningu.

Rozwój organizmu człowieka uwarunkowany jest wieloma różnorodnymi czynnikami wewnętrznymi i zewnętrznymi. W sporcie niebagatelny wpływ na przebieg tego procesu ma wiedza, doświadczenie i zdolności trenerów umożliwiające prawidłowe kierowanie szkoleniem.