Mięśnie naramienne, bo właśnie tej grupie mięśniowej poświęcony będzie artykuł, to – od strony aspektu wizerunkowego, czyli treningu bodybuilding – grupa mięśniowa, do której wielu trenujących przykłada szczególną uwagę. Któż nie chciałby mieć bowiem pięknych, szerokich, szpiczastych mięśni naramiennych? Ponadto patrząc kompleksowo, siła obręczy barkowej może mieć znaczący wpływ na usprawnienie ciała.

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 0

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Rozpoczęcie kariery sportowej w młodym wieku działa na korzyść zawodnika, który zdobywa nie tylko niezbędne w danej dyscyplinie umiejętności fizyczne, ale i doświadczenie oraz wiedzę o technicznych aspektach uprawianego sportu. Właściwe prowadzenie takiego zawodnika umożliwia maksymalne wykorzystanie jego możliwości, a tym samym rozwój i poczucie satysfakcji zarówno dla samego zainteresowanego, jak i trenera.

Opuszczenie jednego treningu zdarzyć się może każdemu, podobnie jak incydentalne wagary. Kłopot pojawia się wówczas, gdy absencja staje się nagminna. Jakie są jej przyczyny, kiedy trener musi reagować i jakie kroki powinien podjąć?