Wszyscy sportowcy, których spotkałem – młodsi czy starsi, ci z gier zespołowych i ze sportów indywidualnych – wszyscy, którzy trenują dyscypliny pojawiające się podczas igrzysk – mają podobne marzenia. W jakimś momencie zmagań, gdy dres z orzełkiem na piersi już pasuje i nie budzi tak ogromnych emocji, jak za pierwszym razem, gdy start w zawodach międzynarodowych świadczy o klasie i posiadanych umiejętnościach, gdzieś w głowie, a może w sercu rodzi się myśl. Delikatna jak iskra, niczym szept, który wypowiedziany zbyt głośno straci swą moc… Rodzi...

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 0

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Trening piłki nożnej jest procesem długotrwałym i wymagającym ciągłej kontroli postępów. Aby proces treningowy młodego piłkarza przebiegał prawidłowo i osiągał zamierzony wynik, należy uwzględnić w nim zagadnienie gibkości, które ma niebagatelny wpływ na harmonijny rozwój zawodnika.

Rozciąganie to element, który powinien być uwzględniony w każdym treningu. Może być częścią rozgrzewki, odpoczynkiem po intensywnym wysiłku lub też osobną jednostką treningową. I wcale nie jest zarezerwowane tylko dla wyczynowych sportowców.