Ciężka praca nad formą, długotrwałe przygotowywania, zawody, plany i marzenia - to codzienność każdego zawodnika. Jednak wszystko może pójść na marne, kiedy ciało i umysł będą sparaliżowane stresem. Jak można sobie z nim poradzić? Oto kilka wskazówek.

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 0

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Mówi się, że zawody wygrywa się podczas treningu i to, ile zawodnik da z siebie na treningu, zaprocentuje na zawodach („Czym więcej potu na sali, tym mniej krwi w boju”). Oczywiście bez treningu nie ma co mówić o podjęciu rywalizacji, natomiast czasem zdarza się tak, że zawodnik mimo ciężkich treningów nie potrafi zaprezentować swoich umiejętności podczas zawodów. Jak to się dzieje, że doskonale przygotowany zawodnik w dniu startu zapomina wszystkie swoje umiejętności? Jest tak, ponieważ znalazł się pod wpływem stresu, z którym nie potrafił sobie...

Ćwiczenia siłowe kryją w sobie magię. Ich nieograniczone możliwości oddziaływania na ludzkie ciało, wszechstronny rozwój zdolności motorycznych oraz budowanie najbardziej pożądanych cech charakterologicznych – waleczności, odporności i samokontroli czyni z nich narzędzie, którym umiejętnie posługujący się trener, nauczyciel, czy instruktor pozostawi w mięśniach i umyśle swoich podopiecznych niezwykłe i niezapomniane wrażenia.