Jeśli chce się cokolwiek osiągnąć w sporcie lub w życiu, trzeba na to albo solidnie zapracować, albo mieć spore szczęście. Ja nie wiem, jak trenować szczęście i nie wierzę w kupowanie losów na loterii.

Dlatego zdecydowanie stawiam na pracę, bo ona zależy wyłącznie od nas. We współczesnym sporcie zadaniem trenera jest stworzenie zawodnikom odpowiedniego środowiska do wykonania dobrej pracy treningowej (przez środowisko rozumiem tutaj miejsca, sprzęt i ludzi potrzebnych zawodnikowi do rozwoju), a także wyrobienie i podtrzymanie właściwej etyki pracy.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 28  Strona 29

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Odpowiednie przygotowanie mięśniowe można wykreować za pośrednictwem dobrze ukierunkowanej, rozwojowej formy treningowej. Szybkość równa się (z fizyki) masa x przyśpieszenie. Zarówno nad jednym, jak i drugim człowiek jest w stanie pracować.

Któż nie chciałby dysponować powalającym uderzeniem kończącym akcję w kilka sekund, tak jak obecny mistrz Conor McGregor, który na UFC 194 w zaledwie 13 sekund pokonał mistrza kategorii piórkowej José Aldo, czy też znany prawie wszystkim Mamed Khalidov, międzynarodowy mistrz Federacji KSW, który pokonał Michała Materlego w niespełna 30 sekund pierwszej rundy na KSW 33.