Trening obwodowy to jedna z najważniejszych metod wykorzystywana w treningu sztuk walk. Jego ogromną zaletą jest wszechstronny rozwój adepta. Poprzez taki rodzaj treningu zwiększamy odporność organizmu na zmęczenie, pracujemy nad poszczególną techniką walki, ale przede wszystkim rozwijamy cechy sprawności fizycznej zawodnika, tj. siłę mięśniową, wytrzymałość, szybkość, zwinność, koordynację ruchową.

Trening obwodowy polega na ułożeniu poszczególnych stacji uwzględniających ćwiczenia na podstawowe partie mięśniowe, tj. mięśnie klatki piersiowej, pleców, obręczy barkowej, mięśnie kończyn górnych i dolnych oraz mięśnie korpusu i brzucha, ponadto możemy oddziaływać na mięśnie głębokie odpowiedzialne za stabilizację prawidłowej postawy, dodając ćwiczenia na piłce Body Ball lub Bosu wymagające zachowania równowagi. Podstawą treningu jest wykonywanie systematycznie następujących po sobie zadań, które angażują poszczególne grupy mięśniowe.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 27  Strona 28  Strona 29  Strona 30  Strona 31  Strona 32

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Widoczność sześciopaku to bardzo pożądana cecha. W dużym stopniu świadczy o naszej aktualnej formie, szczególnie w odniesieniu do zawartości tkanki tłuszczowej w ciele. Nie każdy jednak wie, czym charakteryzuje się skuteczny trening mięśni brzucha i jak go wykonywać. Jak często i jak intensywnie należy stymulować ten rejon? Od czego tak naprawdę zależy wygląd mięśni brzucha? Przedstawiamy prawdę i rozprawiamy się z mitami.

Futbol to bardzo prosta gra, dopóki nie postaramy się naprawdę jej zrozumieć. Dopiero wtedy odkrywa dla nas swoje subtelności i szczegóły, które – tak, tak, klasycy mają rację – decydują o tym, że jednych zapamiętujemy jako zwycięzców, a drugich... No właśnie, kim właściwie byli ci drudzy?! Takim newralgicznym szczegółem przesądzającym o piłkarskim być albo nie być są fazy przejściowe.