W grach zespołowych do zwycięstwa, sukcesu czy też realizacji postawionego sobie celu potrzebny jest zespół. Nie tylko grupa zawodników, ale właśnie dobrze rozumiejący się i skutecznie działający zespół. I to na każdym poziomie rozgrywek – nie tylko w lidze mistrzów, czy na mistrzostwach świata. Także, a może przede wszystkim, w rozgrywkach młodzieżowych niezbędne jest, aby każdy zawodnik czuł, że należy do sprawnie działającego teamu.

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 0

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Metodyka treningu wymaga stosowania celowych zbiorów ćwiczeń, w postaci różnych form zajęć dostosowanych do założonych celów szkoleniowych i aktualnego stanu zaawansowania ćwiczących. Pojęcie formy treningu określa organizacyjną stronę jednostki treningowej.

W artykule prezentujemy zarówno cechy wspólne jak i różnice treningu obwodowego i stacyjnego.

Sposób wykonania prób. Przed rozpoczęciem prób należy wykonać rozgrzewkę, jak do intensywnych ćwiczeń fizycznych. Strój sportowy w czasie badania powinien składać się z koszulki i spodenek (ewentualnie lekkiego dresu) oraz obuwia sportowego, bez kolców lub kołków, o nieśliskiej podeszwie. Próby zwisu, podciągania i skłonu są wykonywane bez obuwia.