Najlepsi trenerzy są więcej niż tylko trenerami. W trakcie współpracy ze swoimi podopiecznymi, oprócz wszechstronnego przygotowania do sportowej rywalizacji, nawiązują z nimi wartościowe i wyjątkowe więzi interpersonalne. Dobre relacje sprzyjają efektywnej współpracy i według wielu uznanych sportowców stanowią fundament sukcesów. Jak pogodzić optymalne przygotowanie sportowe z udanymi relacjami interpersonalnymi? Oto najważniejsze z wyzwań każdego trenera.

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 0

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

W grupach społecznych, do których wszyscy należymy, ludzie przyjmują określone role: w pracy, w rodzinie, podczas towarzyskich rozgrywek w bilard, a tym bardziej w drużynie sportowej. Znajomość mechanizmów rządzących grupą jest podstawą pracy trenera. Jak sprawić, by w naszej drużynie – która jest jak orkiestra – zawodnicy zajęli odpowiednie miejsca i grali na odpowiednich instrumentach?

Rozgrzewka ruchowa jest nieodłącznym elementem każdych zajęć fizycznych, bez względu na formę aktywności, jaką uprawiamy – czy to będzie koszykówka, piłka nożna czy taniec.