Konkurencje wytrzymałościowe charakteryzują się czasem trwania wysiłku wynoszącym od kilku minut (biegi na dystansie 800, 1500, 3000 m, pływanie na dystansie 400 i 800 m) do kilku godzin (kolarstwo szosowe, biegi maratońskie, pływanie długodystansowe). W tym szerokim spektrum czasowym zawierają się również konkurencje, w których czas trwania wysiłku wynosi kilkanaście lub kilkadziesiąt minut (biegi na dystansie 5000 i 10000 m, łyżwiarstwo szybkie na dystansie 10000 m, pływanie na dystansie 1500 m).

 

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 0

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

"Wszyscy olimpijczycy są w swojej dyscyplinie wybitnymi sportowcami, ale w danym dniu tylko jeden z nich może być zwycięzcą. W obliczu presji różnią się pomiędzy zdolnością do podejmowania trafnych decyzji oraz kontrolowania emocji."

Komunikacja pomagająca zespołowi to nie tylko sposób, w jaki trener rozmawia ze swoimi zawodnikami, jak ich motywuje czy pociesza. Komunikacja to także budowanie atmosfery wokół naszej drużyny, czyli rozmowy z rodzicami, nauczycielami uczącymi naszych zawodników, czy też z mediami.