Rozmawiamy z jednym z twórców MotoPro Marcinem Kwiatkowskim, psychologiem sportu, wykładowcą i założycielem Sport and Minds.

Jakie są główne cele MotoPro?

Głównym celem zgrupowań Moto- Pro jest diagnoza, monitoring i trening psychomotoryczny. Najprościej rzecz ujmując, przeprowadzamy kompleksowe badania psychologiczne, medyczne oraz ogólnorozwojowe w oparciu o nowoczesne technologie i narzędzia badawcze i na podstawie ich wyników przygotowujemy dla zawodnika indywidualny plan treningowy.

W czym nam pomoże taki plan?

Wyniki badań i plan pozwalają zawodnikowi na rozwój badanych parametrów i w perspektywie długoterminowej stanie się po prostu lepszym kierowcą. Bardzo ważną częścią MotoPro są także szkolenia z zakresu redukcji stresu, koncentracji uwagi oraz efektywnej komunikacji w szczególności pomiędzy zawodnikiem i jego rodzicami.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 46  Strona 47  Strona 48  Strona 49  Strona 50  Strona 51

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Coraz szybszy i bardziej intensywny futbol staje się dyscypliną, w której o sukcesie przesądzają pojedyncze sytuacje. Niby banał, ale też za tą z pozoru wyświechtaną frazą kryje się klucz do powodzenia. Aby zwyciężać w piłce nożnej, musimy w sposób planowy i zorganizowany doprowadzać do jak największej liczby momentów, w których uzyskujemy przewagę na rywalem – na przykład: w rozkładzie zawodników w danej części boiska. A jak skutecznie egzekwować takie momenty?

Koszykówka jest złożoną dyscypliną, która jako forma ogólnorozwojowa sprawdza się u wielu młodych ludzi. Oprócz odpowiedniego poruszania się po boisku, bardzo ważne jest także kozłowanie. Poprawne opanowanie tej umiejętności pozwala na skuteczną grę na boisku. Nauka prawidłowego kozłowania wymaga ćwiczeń, które po pewnym czasie mogą wydawać się dzieciom nudne, dlatego też warto urozmaicić zajęcia i doskonalić umiejętność kozłowania w zabawie.