Z Łukaszem Strzeleckim, prezesem Fundacji Orły Sportu, o PGE II Mini Mistrzostwach Europejskich Korab Cup rozmawia Adam Suska

PGE II Mini Mistrzostwa Europejskie Korab Cup w Pucku to kolejna, tym razem międzynarodowa, impreza sportowa, w którą zaangażowała się Fundacja Orły Sportu. Jakie znaczenie dla młodych talentów ma udział w tego typu zawodach?

Fundacja Orły Sportu przygotowała w tym roku szereg sportowych projektów trafiających do dzieci i młodzieży. Jednymi z największych były PGNiG Kocham Ręczną na Orliku oraz PGE Dzień Sportu na Orliku; projekt siatkarskiego turnieju międzynarodowego wspieranego przez PGE realizowaliśmy po raz drugi. We wszystkich wydarzeniach udział wzięło blisko 100 000 dzieci i młodzieży z całej Polski. To ważne, ponieważ jednym z głównych zadań naszych przedsięwzięć jest wyszukiwanie młodych talentów sportowych oraz wspieranie ich późniejszego rozwoju. Podczas turnieju PGE Mini Mistrzostwa Europejskie Korab Cup daliśmy naszym krajowym zawodnikom możliwość zmierzenia się z zagranicznymi kolegami z Rosji, Wielkiej Brytanii oraz Litwy. Takie spotkania są szansą na sportową rywalizację na najwyższym poziomie oraz stanowią świetną okazję do poznania się, wymiany doświadczeń i nawiązania nowych znajomości między młodymi ludźmi.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 56  Strona 57

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

9 września, drugi rok z rzędu, Fundacja Orły Sportu zorganizowała wielką, ogólnopolską akcję PGE Dzień Sportu na Orliku. Dzięki wsparciu Polskiej Grupy Energetycznej S.A. oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki objętych nią zostało 500 orlików we wszystkich 16 województwach naszego kraju.

W dniach 8–9.09.2018 w Poznaniu miało miejsce bardzo ciekawe wydarzenie. Z inicjatywy działaczy Uczniowskiego Klubu Sportowego Swarek Swarzędz odbył się turniej finałowy Grand Prix Polski Dzieci w Hokeju na Trawie.