Mistrzostwa świata w piłce nożnej czy w każdej innej dyscyplinie to okres wzmożonej działalności mediów, które bacznie śledzą nie tylko mecze, ale każdy ruch zawodników i trenerów. Doświadczenia wskazują, że nawet gwiazdy nie zawsze dobrze radzą sobie w kontaktach z mediami, dlatego warto się odpowiednio przygotować do rozmów z dziennikarzami. Jak opracować plan długofalowej współpracy z mediami? Czego nie mówić podczas wywiadu? Z jakich form kontaktu z prasą najlepiej korzystać? Na te i wiele...

Współpraca klubów sportowych z mediami powinna odbywać się na wielu polach. Najlepiej samemu pokierować relacje z mediami, tak aby osiągnąć zaplanowany efekt. Od dobrej współpracy będzie zależało pozyskanie kolejnego sponsora i przyciągnięcie widzów na nasze wydarzenia. Dlatego warto regularnie przygotowywać informacje o działaniach klubu i przebiegu rozgrywek, przeprowadzać podsumowania każdego wydarzenia, a nawet szukać ciekawostek, które pozwolą zaciekawić innych naszą dyscypliną sportu. Bądźmy kreatywni i otwarci na nowych kibiców. W końcu to dla nich powstają przekazy medialne.

Relacje z mediami

Dzięki opracowaniu dobrej strategii współpracy z mediami od samego początku można w dość łatwy sposób uzyskać rozgłos i zainteresowanie opinii publicznej. Siatka kontaktów z opiniotwórczymi osobami pozwala dotrzeć do szerokiej grupy ludzi bez dużych nakładów finansowych. Jeśli chcemy wypromować klub w świadomości kibiców zarówno na arenie lokalnej, jak i ogólnokrajowej, musimy robić to umiejętnie, by przekładało się to na wyniki. W dobie Internetu, kiedy każdy ma dostęp do najnowszych informacji, praktycznie przez cały czas następuje przepływ informacji. To od nas zależy, jakie będą opinie o klubie i w jakim świetle będą nas widzieć inni. Media relations w marketingu określa strategię współpracy z mediami, natomiast community relations to społeczna aktywność organizacji sportowej (np. klubu sportowego), są kluczowe w komunikacji. Informacja powinna być tam szybka, bez zbędnych upiększaczy i niepotrzebnych dodatków.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 20  Strona 21  Strona 22  Strona 23  Strona 24  Strona 25

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Futbol to stosunkowo prosta gra, jednak jak powszechnie wiadomo, bardzo nieprzewidywalna. Można jednak zwiększyć kontrolę nad przebiegiem samej gry przez opracowanie procedur funkcjonowania grupy i poszczególnych zawodników na boisku w szerszej perspektywie modelować grę, jak przekonuje trener piłki nożnej z Licencją UEFA A Jakub Myszkorowski.

Trenując osoby młode, należy pamiętać o konieczności dostosowania treningu do szybkości wzrostu w okresie dojrzewania, określanego parametrem PHV, a także wieku i umiejętności zawodników. U młodych sportowców dyscyplin zespołowych w celu rozbudowy parametrów aerobowych stosuje się dwa modele treningowe – trening ogólny i specyficzny, które omówił szczegółowo nasz ekspert Piotr Mamczur.