Kreatyna, białko, BCAA, HMB – oto garść suplementów, jakie zna każdy, nawet początkujący klient siłowni i mogę z dużym prawdopodobieństwem założyć, że jeżeli nawet nie ze wszystkich z wymienionych odżywek korzystałeś, to o zakupie każdego z nich przynajmniej myśl przemknęła ci przez głowę.

Pierwszym badaniem naukowym przeprowadzonym nad hydroksymetylomaślanem było oczywiście jego odkrycie, które nastąpiło w 1992 roku. Dokonał go profesor z Uniwersytetu Iowa, dr Steven L. Nissen.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 66  Strona 67  Strona 68

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Jakie odkrycia ostatnich kilku miesięcy zawojowały świat medycyny żywieniowej i sportowej? Przeszukaliśmy bazy danych poważanych w świecie nauki czasopism i wybraliśmy dla was kilka najciekawszych, najnowszych doniesień ze świata naukowego w kategorii „żywienie i suplementacja”.

Najnowsze wydania magazynów „Wychowanie Fizyczne w szkole” i „Edukacja Zdrowotna” to pełen pakiet praktycznych porad, scenariuszy lekcji, narzędzi dla nauczycieli WF, trenerów oraz pedagogów zajmujących się promocją zdrowotną. www.wychowanie-fizyczne.pl www.edukacjazdrowotna.pl